Vítáme Vás na stránkách MŠ Jenišovice

Jsme vesnická mateřská škola rodinného typu. Kapacita školy je 70 dětí.

Rozdělení dětí do jednotlivých tříd najdete na nástěnce v šatně

Děti jsou rozděleny do 3 tříd :
Berušky děti ve věku 3-5 let, tř. učitelky Šárka Libenská a Mgr. Hana Lamačová.
Koťátka děti ve věku 3-5 let, ředitelka Vladislava Matoušová a paní učitelka Zuzana Barci
Motýlci děti předškolního věku 5-7 let, tř. učitelky Jana Brodská a Kateřina Franzová.

Mladší děti mají k dispozici lehárny, předškolákům se lůžka rozkládají ve třídách. Od druhého pololetí pak starší děti nespí a připravují se různými formami na vstup do školy. Děti se pravidelně střídají v tělocvičně, denně se cvičí ve třídách, dbá se na správný tělesný vývoj, zdravé návyky a osvojení si pohybových dovedností.

Stoluje se ve třídách samoobslužným způsobem, na oběd se mladší děti spojují do jedné třídy, starší do druhé. Předškoláci mají k dispozici příbory a vlastní prostírky, o které se sami starají.

Mateřská škola poskytuje dětem pestrou stravu, odpovídající zásadám zdravé výživy, respektuje při stravování individuální zdravotní hlediska dětí. Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim. Možnost výběru z ovocných , bylinkových, černého čaje s citronem, džusy, mošty....

Výsledky zápisu 2018 ZDE
Výlet Berušky a Koťátka 17.5., více ZDE