Berušky Koťátka Motýlci

KOŤÁTKA:

Třídu navštěvují děti ve věku 3 – 5 let. Třída se nachází v prvním patře a disponuje větším prostorem pro hraní, proto se v této třídě slučují děti ráno a odpoledne, než se rozejdou do svých tříd. Také se zde konají besídky, nebo divadelní představení. Třída je pomyslně rozdělena na dvě části – pracovní se stoly, a herní část s kobercem. Koťátka a Berušky mají společnou umývárnu na konci chodby a lehárnu umístěnou na stejném patře.

BERUŠKY:

Třída Berušek se nachází vedle třídy Koťátek a navštěvují ji děti ve věku 3 – 5 let. Obě třídy jsou průchozí. Třída je rozdělena na dvě místnosti. V první místnosti jsou umístěny stolečky, u kterých děti svačí, nebo se věnují stolním hrám, pracovním listům, či tvoření. Druhá místnost slouží jako herna.

MOTÝLCI:

Podkrovní třídu Motýlků navštěvují děti ve věku 5 – 7 let. Třída se nachází v nejvyšším patře a má samostatné umývárny. Také třída Motýlků se dělí na dvě místnosti, z nichž první slouží jako herna, ve druhé místnosti si po obědě rozkládají lehátka k odpočinku.

* Všechny třídy jsou vybaveny klavírem, nebo klávesami, LCD televizí, DVD přehrávačem, wifi připojením, notebookem, rádiem, magnetickou tabulí, stoly s židlemi v počtu dětí, didaktickým materiálem, velkým množstvím různých herních prvků, stavebnicemi, dětskými koutky – kuchyňka, kadeřnictví, lékař, kutilský ponk, obchod apod. K dispozici pro všechny třídy je interaktivní 3Box s nabídkou výukových programů pro nejmenší, velké množství cvičebních, výtvarných, polytechnických a didaktických pomůcek k realizaci vzdělávacího procesu

JÍDELNA:

Kuchyň při mateřské škole poskytuje dětem velmi pestrou stravu, odpovídající zásadám zdravé výživy, respektuje při stravování individuální zdravotní hlediska dětí. Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim. Střídá se výběr z ovocného, bylinného, černého čaje, džusů, moštů, mléka, nebo vody. Při svačině se stoluje ve třídách samoobslužným způsobem. Oběd probíhá ve třídách Koťátek a Berušek, děti se střídají dle kapacity.

LEHÁRNY:

Po obědě děti odpočívají na lehárnách a vstávají na odpolední svačinu. Lehárna s menší kapacitou, kovovými i dřevěnými lůžky je umístěna v přízemí. Vedle třídy Berušek je umístěna lehárna s dřevěnými lůžky a děti ze třídy Motýlků odpočívají na lehátkách přímo ve své třídě. Na odpočinek se děti převlékají do vlastních pyžámek a mohou si z domova přinést malou plyšovou hračku.

ŠATNA:

Šatnu rozdělují dřevěné skříňky s barevným lemováním podle tříd. Každé dítě má své místo na náhradní oblečení i obuv, které je označené značkou. Nad skříňkami visí nástěnky, kde mohou rodiče obdivovat výtvarné práce svých dětí, nebo si přečíst školní aktuality.