Třídy

Vážení rodiče, od září 2021 jsou všechny třídy heterogenní a to především z důvodu velkého počtu předškolních dětí, které by se do jedné třídy již nevešly. Třídy tedy navštěvují děti ve smíšeném věkovém složení, 3 – 6 let (popř. 7 – ODŠ). Smíšené třídy jsou přínosem především pro rozvoj dětí, samostatnosti, snadnější adaptaci, podporu přirozeného prostředí dítěte, řeči apod. Všechny paní učitelky jsou plně kvalifikované a individuální péči přizpůsobí jak jsou předškolním dětem, tak dětem v nejmladším věku. Více info ZDE

* Všechny třídy jsou vybaveny klavírem, nebo klávesami, LCD televizí, DVD přehrávačem, wifi připojením, notebookem, rádiem, magnetickou tabulí, stoly s židlemi v počtu dětí, didaktickým materiálem, velkým množstvím různých herních prvků, stavebnicemi, dětskými koutky – kuchyňka, kadeřnictví, lékař, kutilský ponk, obchod apod. K dispozici pro všechny třídy je interaktivní 3Box s nabídkou výukových programů pro nejmenší, velké množství cvičebních, výtvarných, polytechnických a didaktických pomůcek k realizaci vzdělávacího procesu

Berušky

Třída Berušek se nachází vedle třídy Koťátek, obě třídy jsou průchozí. Třída je rozdělena na dvě místnosti. V první místnosti jsou umístěny stolečky, u kterých děti svačí, nebo se věnují stolním hrám, či tvořivým činnostem. Druhá místnost slouží jako herna. Třída Berušek si také prošla stavebními úpravami, na zdech je místo umakartu veselá malba a také má nový strop. Koťátka a Berušky mají společnou umývárnu na konci chodby a lehárnu umístěnou na stejném patře a v přízemí.

Koťátka

Třída se nachází v prvním patře a disponuje větším prostorem pro hraní, v létě 2021 prošla stavebními úpravami a jsou zde nové zdi a snížený strop. Třída je pomyslně rozdělena na dvě části – pracovní se stoly, a herní část s kobercem. Koťátka a Berušky mají společnou umývárnu na konci chodby a lehárnu umístěnou na stejném patře a v přízemí. Děti se zde v některých dnech slučují ráno a odpoledne.

Motýlci

Podkrovní třída Motýlků se nachází v nejvyšším patře a má samostatné umývárny. Třída se dělí na dvě místnosti, z nichž první slouží jako herna, ve druhé místnosti si po obědě rozkládají lehátka k odpočinku a odpočívají přímo ve třídě. Třída byla v létě 2020 zvětšena o půdní prostor. Děti ze třídy Motýlků, Koťátek a Berušek mají společnou šatnu oddělenou barevnými příčkami.

Sovičky

Čtvrtá třída vznikla z nově přestavěných prostor bývalého obecního úřadu, rozsáhlou rekonstrukcí prošla budova v roce 2020 a vznikla zde prosluněná třída se zázemím pro polytechnické vzdělávání, která má vlastní bezbariérový vstup, umývárnu i šatnu. Děti ze třídy Soviček chodí na oběd do třídy Berušek, poté odpočívají na lehátkách přímo ve třídě

Jídelna

Kuchyň při mateřské škole poskytuje dětem velmi pestrou stravu, odpovídající zásadám zdravé výživy, respektuje při stravování individuální zdravotní hlediska dětí. Po celý den je pro děti zajištěn pitný režim. Střídá se výběr z ovocného, bylinného, černého čaje, džusů, moštů, mléka, nebo vody. Při svačině se stoluje ve třídách samoobslužným způsobem. Oběd probíhá ve třídách Koťátek a Berušek, děti se střídají dle kapacity.

Lehárny

Po obědě děti odpočívají na lehárnách a vstávají na odpolední svačinu. Lehárna s menší kapacitou, kovovými i dřevěnými lůžky je umístěna v přízemí. Vedle třídy Berušek je umístěna lehárna s dřevěnými lůžky a děti ze třídy Motýlků a Soviček odpočívají na lehátkách přímo ve své třídě. Na odpočinek se děti převlékají do vlastních pyžámek a mohou si z domova přinést malou plyšovou hračku.

Šatna

Šatnu rozdělují dřevěné skříňky s barevným lemováním podle tříd. Každé dítě má své místo na náhradní oblečení i obuv, které je označené značkou. Nad skříňkami visí nástěnky, kde mohou rodiče obdivovat výtvarné práce svých dětí, nebo si přečíst školní aktuality.